Zákulisí značky Chic by pig

Mnoho z Vás se ptá, jak vzniklo Chic By Pig, kdo za značkou stojí, kdo jsou “ti” lidi? Připraveni na odhalení? Jestli ano, tak jdem na to.

Katko, jaký je příběh vaší značky? Co bylo impulzem, pustit se to tohoto dobrodružství?

Rozhodnutí o vytvoření skutečné značky spadá do roku 2016 a její zrod má dva prameny. Prvním z nich je činnost, kterou děláme v našem architektonickém studiu – Studio A, kde na denní bázi navrhujeme i interiéry domů, továren nebo kanceláří. Druhým, pro nás nejdůležitějším faktorem a hnacím motorem všeho byl a je náš syn Jonáš, pro kterého jsme chtěli uspořádat ten nejlepší dětský pokoj. Společně s naším cílem přinést společnosti širší pohled na existující možnosti jak vybavit dětské pokoje, tedy nejen nábytek, ale i doplňky, bylo naše “puzzle” dokončeno a zrod značky Chic By Pig odsouhlasen.

 

 

 

Jak bys vaši značku popsala v jedné větě? 

Jsme Chic By Pig – česká značka “elegantního” či chcete-li “chic” nábytku a doplňků do dětských pokojů 🙂

Takže chcete rodičům i rozšiřovat obzory v tom, jak si poradit s vybavením dětského pokoje? 

Naším cílem není primárně “učit” rodiče, jak uspořádat dětské pokoje, i když samozřejmě i toto zvládneme, přijde-li klient, že potřebuje poradit s celým návrhem dětského pokoje. Spíše ale v rámci značky navrhujeme a doporučujeme takový nábytek a doplňky, které jsou i přes náš minimalistický styl, vhodné pro všechny strany – tedy pro rodiče i děti společně. Tuto myšlenku jsme pak zjednodušili do naší filosofie “Simple but fun.” Chceme také nechat rodiče, aby se vrátili do své minulosti, když byli dětmi plnými očekávání, co všechno lze nalézt na zapomenutých podkrovích jejich domů – stále funkční designový nábytek, kde oni nebo jejich rodiče vyrostli – židle, šatní skříně, postele atd. Chceme vrátit tyto tajemné a kouzelné okamžiky, kdy všechny ony kousky byly nejen kvalitní, ručně vyrobené, ale také trvaly celé generace. To je to, co chceme učit.

 

 

Přiblížíš, prosím, jak a z čeho vznikají vaše skvělé produkty? 

Vedle “Simple but fun” klademe důraz na přátelskost k přírodě, jdoucí ruku v ruce s nejvyšší úrovní bezpečnosti a materiálu. U nábytku pracujeme hlavně s bukovým dřevem v kombinaci s březovou překližkou, přičemž právě překližka nabízí vždy zákazníkům jedinečný a neopakovatelný design, takže si mohou být jisti, že i jejich kousek bude mít jedinečný vzor. U doplňků pak používáme především certifikované materiály, jako je 100% bavlna, zlato nebo stříbro a samozřejmě si můžete být jisti i naším vlastním grafickým designem. Naše látky si tiskneme na míru podle našich návrhů, nikde jinde takovou látku nelze koupit! A samozřejmě vybíráme ve spolupráci s partnery, u kterých máme jistotu, že pracují kvalitně a s atestovanými barvami. Vše vyrábíme lokálně, v Čechách.

A jak prosím probíhá samotná výroba nábytku?

Sídlo našeho studia je v Pelhřimově, takže bylo strategické, aby jedna z hlavních výrob, které využíváme sídlila v okolí. Jsou to již dlouhodobí partneři, se kterými v rámci studia léta spolupracujeme a kteří už ví, že nám standard nestačí.  Ale máme i další místa, třeba na Moravě, zejména kvůli kapacitě výroby a rychlosti dodání zákazníkům.  Pokud totiž chcete dělat něco opravdu kvalitně, tak to potřebuje čas. Snažíme se nábytek dodat do 4, max 6 týdnů od data objednání. Samozřejmě, většinu věcí máme skladem, ale může se stát, jako se stalo nyní před Vánoci, že nás absolutně „vykoupíte.“ 🙂

Již teď máte široký sortiment –  nábytek, interiérové doplňky nebo šperky. Je to prozatím vše, nebo plánujete rozšiřovat portfólio i nadále? 

Pořád něco vymýšlíme. Chceme rozšířit naši současnou kolekci Wood&White. Zařadili jsme nově i dětské kufříky na poklady , šité v Čechách, prostě takové ty, co jsme měli my, jako děti. Nyní jsme akorát čerstvě rozšířili paletu barev u doplňků – těšit se můžete na světlounce růžové povlečení pro princezny a šedivého Štětináče pro princata. 🙂 A snad na jaře přijde i další kousek nábytku – a ten si myslím, že určitě bude chtít mít doma každé dítě, co miluje našeho Štětináče.

 

 

A nakonec, jak vás napadl váš vtipný název? 

Napadl nás po dlouhých diskuzích ve čtyři ráno 🙂 Chtěli jsme ukázat veřejnosti, že naše designové produkty jsou jedinečné, odlišné, elegantní nebo jinými slovy “chic”. A proč jsme si vybrali “prasátko?” Protože milujeme legraci, rýmy, rádi se lišíme a věříme, že prasátko už po staletí přináší lidem štěstí. A co je v životě víc než šťastné děti a jejich rodiče. Takže ať jsou všechny rodiny šťastně chic.

 

 

A pokud jste zvědaví, jaké různé poklady od Chic by Pig na Mamarketu máme, stisknete kouzelné tlačítko níže 🙂

Kategorie: Na návštěvě

Napsat komentář

Milí příznivci lokálních značek, eshop Mamarket ukončil svojí činnost. Nenakupujte prosím. Skrýt