Představujeme DUPETO


Stejně jako máme rádi lokální značky, tak vám ještě radši lokální značky představujeme. Je důležité vědět, kdo za výrobkem, který za pár dní dorazí do vaší schránky, stojí. Všichni to dělají s obrovskou láskou, za každým pokladem je jiný příběh. Dneska přinášíme rozhovor s Alicí, která stojí za českou značkou DUPETO.


Prosím, představte vaší značku. Kdy vznikla, kdo za ní stojí... jaký je váš příběh?

Dupeto vzniklo coby přetlak energie na mateřské. Hlavními opěrnými body jsme my dvě s Aničkou. Obě jsme cítily potřebu tvořit pro své děti. Zároveň jsme nebyly spokojeny s kvalitou materiálu a designem outdoorových hadříků pro děti. Co se dalo pořídit, nevešlo se na látkovku a ze šátku jim trčely holé nožky skrz krátké nohavice.

Jsme zvyklé trávit hodně času venku a dětem chceme předat hodnoty, které uznáváme. Mezi ně patří i láska k přírodě a pobytu v ní. Na to jsme je potřebovaly vybavit. Děti si vybírají, čím se obklopí, co si oblečou. Není důvod to lámat protože, dneska prší, je zima… a tak si obleč tohle. Jdeme cestou nejmenšího odporu. Když má dítě období, kdy preferuje nějaké téma, není nic snazšího než mu ho dopřát.

Zároveň máme vysoké nároky na kvalitu materiálu a pohodlí, které chceme při nošení prožívat. Tuhle naši zhýčkanost předáváme i do našich produktů. Plný žaludek a teplotní komfort je základem úspěchu každé výpravy.

Pro Dupeto je typické, že používáte rostoucí střihy. Proč volíte tuhle cestu?

Nemáme rády plýtvání. Vážíme si energie, která je do každého kousku vložená. Proto chceme, aby sloužil co nejdéle. Naše zkušenost je, že dítě oblečení nosí, co to jde a pak ho rovnou oblečeme mladšímu sourozenci. 🙂 Dlouhé nohavice oceňují nosící rodiče. V klasických kalhotách, které dítěti sednou ve stoje, má najednou v nošené poloze o kus méně a je třeba to řešit. Všichni toho každodenně řešíme tolik, že je nesmírná úleva obléci dítěti praktické oblečení a nemít žádnou část těla holou.

 

Jak a kde vybíráte materiál?

Je to moje vášeň, ale jsem dost vybíravá. Bereme jen vzory, nad nimiž jednoznačně padají slova ovací nebo dlouhá povzdechnutí. Preferuji skandinávské vzory, protože mají šmrnc. Je to delší proces. U značek, které nemáme ověřené bereme testovací vzorek, který děti nebo my samy intenzivně nosíme, pereme, abychom viděly, jak se chová. Někdy se látka neuvěřitelně ožmolkuje, srazí, vybledne a tu víme, že ne. Do jiných materiálů se zamilujeme na první dotek. Z merino vlny bereme jen tu nejjemnější, nekousavou. Vybíráme takové materiály, které samy nosíme. Pokud je to možné, preferujeme české dodavatele. U vzorovaných látek je to však s českou produkcí bída. Máme vyhlídku materiálu námi požadované kvality s vlastním vzorem.

 

Šijete vy osobně, nebo máte švadlenky? 

Začínaly jsme s dětmi na koleně, ale teď už se nám na klín k šicímu stroji nevlezou.;) Spolupracujeme se dvěma šicími dílnami, z nichž je jedna chráněná.

 

Kde hledáte inspiraci? Jak dlouho trvá cesta od prvního nápadu na produkt, po spokojeného zákazníka? 

Inspirací jsou samy děti, náš společně trávený čas, výlety. To, že je sledujeme a vidíme, co a jak přesně potřebují. Děti jsou naší prioritou. Díky nim je Dupeto na světě. Pokud bude nový produkt až za pár let, svět se nezhroutí. Ale když se za pár let proberu a uvidím, že mi jejich dětství uteklo zastíněné prací, budu hořce litovat. Takže cesta je delší, než bychom si představovaly, ale priority jsou dané. Náročnost cesty se prodlužuje díky našim vysokým nárokům a touze po dokonalosti. Všechny produkty chceme do detailu vymazlené, nepouštíme do světa kompromis. Prvně je děláme pro naše děti, testujeme, ladíme, necháme kolovat po kamarádkách až je z toho hadřík, s nímž jsme plně ztotožněny, že to je ono. Jednoduché produkty jsou v prodeji za tři měsíce, softshellová bunda se rodila pět let.

 

Popište prosím jak pracujete, jak vypadá typický pracovní den?

V ideálním stavu jsou dvě dopoledne týdně, kdy se mohu hluboce soustředit. Zbytek pracovního času lepím mezi spánkem dětí, sporákem a vyměňováním plen. Pochůzky a návštěvy dílny nejmladší absolvují s námi.

 

Co je pro vás při podnikání nejtěžší? 

Je náročné ustát si volný čas a čas vědomě věnovaný rodině tak, abych u toho nepracovala. Pohyb na čerstvém vzduchu a výlety jsou s Dupetem silně propojeny, takže je náročné neodbíhat myšlenkami k nápadu, který by se dal zpracovat.

 

Máte dohromady 6 dětí... uff 🙂 jak se vám daří skloubit Dupeto s mateřstvím? 

Mám nutkavou potřebu nezávislosti. Oceňuji, že můžu s dětmi dělat program v závislosti na okolnostech. Když je krásně, vzít je ze školy a školky dřív a užít si spolu den. Když na chalupě napadne sníh, můžeme tam zůstat. Ono je jedno, jestli pracuji z doma z obýváku nebo odjinud. Přes léto je to náročnější. Jsme celé dny venku a zároveň je třeba připravit se na podzimní sezonu. To prožívám vnitřní konflikt mezi „chci“ a „měla bych“

 

Vaše oblíbené lokální značky?

Zbožňuji sukně Sluší Ti to, vždy si vyberu takovou, co je akorát, vzorem i mírou přesně jako pro mě. A hlavně, mají obří kapsy. Zbožňuji propracovaný střih nosících bund La Tulia. Jihnu nad ilustracemi  Markéty Jinochové. Domov zdobím postavičkami z Diakonice Rolnička. Dcera zbožňuje princeznovské balerinky od HaliBeli. Všechny tyto produkty pro nás mají mnohem vyšší hodnotu než plastové šmuky vystavené v průchodu pod nádražím.

 

Proč by zákazníci měli dát přednost nákupu od lokální značky před řetězcem? 

Krom evidentního blaha jako podpora zaměstnanosti a neodlévání peněz za hranice je tu cit. Když vím, kdo za produktem stojí, mám k dané věci silnější vztah a používám ji mnohem raději. Věřím, že tyto produkty mají duši. Stejně jako mi víc chutnají vdolky, které pečou babičky ve Vlčnově než tvarohová buchta ze supermarketu. Oceňuji možnost poznat autory, vědět, kdo za tím stojí. Lokální produkty jsou mnohem víc opravdové, nešizené a férově zaplacené. Obklopovat se lokálními produkty znamená být fér i k sobě samému. Vidím v tom vyznání: Záleží mi na okolí.

 

Nejoblíbenější produkt z vašeho portfolia? 

Jednoznačně softshellové gatě a kuklička. Dva nejpraktičtější kousky v našem šatníku. Teda našich dětí. Nemají snad jen, když je venku 30C a u Vánočního stromku. Kukličku miluju, protože nasadím a celý den nemusím nic řešit. Drží, děti jsou na ni zvyklé, nikde jim nefouká a nosí vzor, jaký si vybraly. Bereme ji s sebou i v létě pod stan. Při studeném ránu ve spacáku nám bezvadně slouží. V softshellkách se můžou válet všude, viset na stromě, dělat cokoliv a ty gatě to přežijí. Děti jsou v suchu, když nastoupí do autobusu, nejsou hned zpocené, protože gatě to odvětrají. Vysoká paroprodyšnost je vlastnost, kterou mnoho softek na trhu nemá a z té neslevíme.

 

Všechny výrobky od DUPETO najdete po kliknutí na kouzelné tlačítko níže 🙂

 

Napsat komentář

Milí příznivci lokálních značek, eshop Mamarket ukončil svojí činnost. Nenakupujte prosím. Skrýt