Počítání fazolek

Máte doma drobátko, které se začíná zajímat o čísla? Připravte mu jednoduchou aktivitu na procvičení čísel, motoriky  a v neposlední řadě i trpělivosti.

 

Co potřebujete:

– fazolky

– barevné dřívka (výtvarné potřeby)

– fix

Potřebujete několik barevných dřívek, množství volte podle věku dítka. Pro začátek je 5 dostatečný počet, posléze můžete další čísla přidávat. Ideální je, aby měli různé barvy, pro jednodušší rozlišení. Na jeden konec namalujte číslici, na druhý odpovídající počet teček.

 

 

Připravte si na stůl tolik fazolek, kolik máte teček. Více by mohlo být pro dítě matoucí. Nechte prcka seznámit se s připravenými dřívky a fazolkami. Dejte mu chvílí čas na objevování, a uvidíte, že samo pochopí, co si s tím počít. U těch nejmenších, dejte pozor, ať objevují rukama, ne pusou 🙂

 

 

Dejte pozor, aby byli tečky od sebe dostatečně vzdálené. My jsme dali tečky zbytečně blízko sebe a Kvido se čertil, když zavadil ručičkou o již položené fazolky a musel začít znova 🙂

 

 

A pro jak staré děti je aktivita určená? To nelze jednoznačně říct. Jako mámy, ale jistě moc dobře vycítíte, kdy je ten správný čas. Každé dítko prochází fázemi zájmů v jiném věku a jiné intenzitě. Pokud ho nyní zajímají čísla, vytváří z hraček řady, počítá vše kolem, podpořte jeho zájem a připravte mu aktivity na téma čísel.

 

Podívejte se, jaké skvělé hračky, oblečení, knížky a doplňky od českých tvůrců na Mamarketu máme.

 

Napsat komentář