Modelové z modelíny

Potřebujete si odpočinout od sluníčka? Pak tu máme jeden veselý nápad pro tyto chvíle. Vymodelujte si obličej pomocí modelíny a barviček.  Fantazii se meze nekladou, může to být princezna, nebo vousatý děda od vedle:) Určitě se zabaví nejen děti ale i dospělí.

 

Na tvoření budete potřebovat:

  • -papíry (čisté, nebo s vytištěnými obličeji)
  • – laminovačku
  • -různé barvy modelíny
  • -vykrajovátka
  • -váleček

 

hry pro děti

 

Nejprve si nachystejte samotné hlavy, buď si je vytiskněte, nebo ještě lépe namalujte sami, stačí jen obrys obličeje a vlásků. Vymalujte potřebné části (vlasy, pokožku obličeje, nebo třeba motýlek pod krkem). Pokud máte laminovačku, zalaminujte obrázky a můžete je využívat do nekonečna.

 

tvoření pro děti

 

A teď už se můžete vyřádit na každém detailu z modelíny, pusinku, oči, nos, uši (na nich náušničky), nezapomentě i na kníry, fousy, červené tváře, zkoušejte i různé výrazy, třeba zamračený, nebo udivený obličej. U veselých obličejů můžete vymodelovat i zuby, u smutných zase slzičky….

 

tvořivé hračky

 

Děti si krásně procvičí jemnou motoriku a společně se hezky pobavíte. Zároveň můžete využít hlavičky i k povídání o emocích. Pro uzavřenější děti, které neumí dostatečně sdílet své pocit to může být pomůcka, jak bezpečně probrat témata pocitů a emocí.

emoce deti

 

Pokud vás baví tvořivé hry, podívejte se, co pro vás připravili malý český tvůrci 🙂

Napsat komentář