MinimisKids – oslavte narozky minimalisticky

Jak to tak bývá, příběhy malých lokálních značek často začínají na mateřské dovolené. Podobné to bylo i u značky Minimis Kids a její autorku Anetu, původním povoláním překladatelku, jsme se zeptali na začátky jejího podnikání.

 

Aneto, jak dlouho jsi na trhu? Prozradíš nám jak značka Minimis Kids vznikla?

Prvně jsem se objevila na květnovém festival mini tento rok, kde začal první kontakt se zákazníky. Samotná myšlenka začít, vytvořit značku a promyslet celou výrobu trvala delší dobu a pomohla mi i souhra náhod. V roce 2016 mi prvně proběhla hlavou myšlenka začít vytvářet milníková trička v minimalistickém designu. Nic takového jsem na českém trhu nenašla. Chtěla jsem něco kvalitního, něco co vydrží každodenní nošení.

Jaký těžký bylo se opravdu rozhodnout, že do toho jdeš?

O mé myšlence jsem mluvila se svým manželem a ten mě velmi podpořil. To byl velký hnací motor k tomu to zkusit. Říkala jsem si, kdy jindy to zkusit, než na rodičovské dovolené.

 

 

Jaký je tvůj “pracovní den” ?

Zatím jsem pořád dost na začátku a aktuálně se spíš jedná o každodenní přemýšlení , jak značku dostat mezi lidi. Úplně v prvních měsících mi denní program zaplňoval nápad nad samotnou značkou, logem a výběrem kvalitního materiálu a potisku, na kterém si velmi zakládám. Když jsem se dostala do finální podoby, tak konečně mohla proběhnout první testovací objednávka triček a současně hledání prodejních kanálů. Fotky si dělám sama, ale jsem úplný začátečník fotograf, takže proběhl i menší kurz fotky a teď se pořád při každém focení učím ” a zjišťuji co foťák všechno umí.

Jsi na mateřské – jaké máš plány se značkou do budoucna?

Protože jsem poměrně v začátcích, tak se zatím nedívám příliš daleko a zatím je můj hlavní cíl dostat trička a značku do povědomí lidí.

Co ti při podnikání dělá největší vrásky? S jakými komplikacemi se potýkáš?

Celý proces podnikání je pro mě velké překvapení. Vždy jsem byla zaměstnaná a až teď si uvědomuji kolik je za vším práce a co jsem dřív tak nevnímala. Ať už je to vytvářet si samotnou značku, spustit e-shop, vytvořit všechny legislativní náležitosti, ale největší překvapení je pro mě síla marketingu. Zjistila jsem, že je absolutně nezbytný, aby to vše fungovalo.

Jaká je reakce od zákazníků? Potěšila tě nějaká?

Zatím jsem se setkala jen s pozitivními reakcemi, ale myslím, že je ještě krátká doba mého působení na nějaké hodnocení. Potěšilo mě vůbec to, že samotný nápad se líbí.

Plánuješ do budoucna i jiné produkty, než milníkové trička? 

V hlavě mám další nápady, o které bych sortiment chtěla rozšířit. Ráda bych se tomu chtěla po prázdninách vice věnovat a snad brzy něco přijde na svět.

Vím, že netiskneš jen tak v nějaké tiskárně, řekni nám prosím něco více o tom kde a proč své potisky necháváš  tisknout. 

Tady se promítá zmiňovaná souhra náhod, která mě na začátku mého podnikání provázela. V době, kdy jsem si pohrávala s myšlenkou na výrobu vlastních milníkových triček jsem na svatbě kamarádky potkala lidi, kteří provozují vlastní tiskárnu. Po svatbě jsme se spojili přes instagram a já zjistila, že mají tiskárnu přímo na Vinohradech, kde bydlím. Kontaktovala jsem je a domluvili jsme si první schůzku, kde jsem získala všechny potřebné informace a otázky na mé odpovědi. Toto setkání mě posunulo o další kus vpřed a zrodila se spolupráce, která stále trvá.

 

 

Tiskárna, kde trika necháváš dělat, dbá na ekologii. Je to i tvé “téma”?

Kvalita, ekologický a fair přístup byly od začátku hlavní priority. Stejným přístupem se řídí i tiskárna Merchyou, kterou provozují moji známí na Vinohradech.

Trička zatím nešiješ, ale nakupuješ. Jak vybíráš dodavatele?

Existuje několik dodavatelů, se kterými přímo spolupracuje tiskárna, kde trička tisknu. Samotná tiskárna získala certifikaci GOTS a oni sami vybírají dodavatele se stejnou certifikací nebo ve velmi vysoké kvalitě. Finální výběr dodavatele triček závisí i na samotné barevnosti triček. Ne všichni dodavatele mají ve všech velikostech neomezený výběr barev, i proto ne všechny trička Minimis Kids jsou od stejného dodavatele.

 

 

Umíš výborně jazyky. Neplánuješ s tričky “expandovat” i do zahraničí?

Aktuálně se chci zaměřit na náš trh a uvidíme v budoucnu, ale momentálně tak vůbec nepřemýšlím, že bych expandovala.

Co ti dělá radost? Kde, jak, čím odpočíváš?

Radost mi dělají často jen maličkosti nebo hezky strávený den, kolikrát si sama řeknu jak moc hezky se máme nebo jen že je mi opravdu dobře. Moc ráda odpočívám aktivně, od doby co máme 2 děti, tak je pro mě časově nejvýhodnější běh. Mám svojí oblíbenou trasu z Vinohrad, přes Vyšehrad a Podolí. To mi vždy dobije baterky. Jinak moc ráda plavu, hraji tenis, ale to teď není nijak pravidelná aktivita.

Jaké máš oblíbené “malé” značky? Klidně české i slovenské 🙂

Na festivalu mini jsem objevila spousty zajímavých značek a mile mě překvapilo, jak jsou lidé šikovní! Moc se mi líbí věci od Elí Belí, jejich dětské mikiny mě nadchly. Shark in the park má skvělé oblečení. Na instagramu jsem našla šperky Hany Kašičkové a její ,,drobátka“ jsou na mém wishlistu. Oblečení z teplákoviny od KKbyKK mám moc ráda!

 

A dobrá zpráva na závěr – stylové milníkové oblečení můžete nakoupit i u nás na Mamarketu. 

 

Štítky:

Napsat komentář