Je to kluk? Přinášíme inspiraci na lokální poklady pro všechny budoucí maminky roztomilých rošťáků!

Protože očekávání miminka je jak pro vás, nebo pro některou z vašich kamarádek, sester nebo kolegyň jedno z nejúžasnějších dobrodružství v životě, rozhodli jsme se u nás na Mamarketu připravit malého průvodce lokálními produkty, které musíte pro vaše miminko určitě mít. Jen málo kdo odolá proužkovanému overalu nebo milníkovým kartičkám k zaznamenání těch nejdůležitějších vzpomínek. Co si budeme povídat, čas s dětmi utíká rychleji jak voda 🙂

Tipy na konkrétní produkty najdete níže v článku.

Přejeme příjemné čtení.

 


1. Overal s dřevěnými knoflíky

Overal s dřevěnými knoflíky, který využijete jak na ven, tak na spaní, je od českého výrobce BOXX kids a všechny jejich výrobky jsou z certifikované biobavlny. Nedokážeme si představit nic příjemnějšího, co by vaše miminko mohlo na svou jemnou pokožku oblékat.

Boxx kids jsou dvě mámy (a kamarádky od střední školy) které navrhují stylové minimalistické oblečení pro děti, které je zároveň šetrné k naší planetě. Neuvidíte u nich často se měnící kolekce ani velké výprodeje,  švadlenky z okolí Liberce šijí po malých množstvích podle poptávky. Věříme, že nákupem jejich produktů a dalších etických značek budete volit takový svět, jaký si přejete pro svoje děti.

Overal máme ve velikostech 62-98 cm a můžete ho zakoupit zde.

 

2. Skřítkovská čepice

 

Dokážete si představit roztomilejší čepičku? Tahle skřítkovská pixie hat od Pepe: Cap by Radka sluší úplně každému miminku i většímu skřítkovi a najdete je u nás na Mamarketu ve spoustě vyhotoveních.

Radka vyrábí své produkty hlavně pro malé lidi - pidilidi - kterých si nejvíce váží. Všechny čepce a čepice jsou s něhou a pečlivostí vyráběny v srdci Vysočiny a snaží se vybírat nejlepší materiály, zohledňuje styl, kvalitu a funkci tak, aby se všechno sešlo v ideálním poměru.

Všechny čepečky včetně modrého z tohoto tipu najdete zde.

 

3. Milníkové kartičky

 

Čas s miminkem tak rychle utíká, a člověk také rychle zapomíná.  Vytvořte vzpomínky na momenty, které se již nebudou opakovat. Zachyťte s těmito milníkovými kartičkami od Zuzito všechna důležitá "poprvé" vašeho malého miminka.

Zuzka je maminkou malé Zuzanky, a když byly Zuzance tři měsíce, na Instagramu na ní vyskočila fotka miminka kamarádky z Belgie, kde byl vyfocený její chlapeček s milníkovou kartičkou. Tehdy jí  mrzelo, že o tomhle nevěděla, a přišlo jí to vlastně naprosto skvělé. Kartičky v češtině byly sice krásné, ale měly na sobě spoustu obrázků, a tak na sebe na fotkách strhávaly pozornost. Fotka má být přeci hlavně o miminku a kartička má dokreslovat jen danou situaci. A protože si s myšlenkou začít podnikat pohrávala delší dobu, bylo jasné, jakým směrem se dá.

Kromě kartiček pro kluky v naší nabídce najdete také kartičky pro holky, pro různé příležitosti i vtipné varianty. Sami se můžete přesvědčit zde.

 

4. Plenka - toto je láska

 

Každé miminko potřebuje svojí plenku. Aby si mělo kam položit hlavičku, aby se mělo čím přikrýt, aby se mělo do čeho po koupání v letních dnech zabalit a nebo jen pro muchlání v ručičkách. Zuzka ze Zuzito se věnuje nejen milníkovým kartičkám, ale i těmto nádherným měkoučkým plenkám.

Tuto plenku s autorským potiskem a další produkty k přebalování najdete zde.

 

5. Klip na dudlík s kousátkem

 

Dřív nebo později se u všech miminek začnou klubat zoubky. Určitě mu ulevíte tím, že mu u nás pořídíte některé z našich kousátek. Tento klip s kousátkem a šňůrkou na dudlík je od Baby Beads, kteří vyrábějí designové doplňky pro děti, které svým vzhledem okouzlí nejen vás, ale i vaše milované miminko. Všechny výrobky jsou zdravotně nezávadné a splňují přísné normy Evropské unie. Každý výrobek je ručně vyráběný a s láskou zabalený.

Máme kousátka klasická, s připínáním, se zvířátky ale taky silikonové kousací korále, které jsou ideální na nošení a skvělé jako módní doplněk. Koukněte na ně tady.

 

6. Háčkované kousátko

 

Je libo koala nebo zajíček? Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, máme tu od Baby Beads i háčkovaná kousátka z bukového dřeva ve tvaru nejrůznějších roztomilých zvířátek.

Na kousátka z bukového dřeva se můžete podívat zde.

 

7. Zajíčkova ouška

 

Zajíčkova ouška jsou naší srdeční záležitostí od Little Finger. Jsou černobílá, kontrastní, rozvíjí zrakové funkce a zaujmou miminka už od 2 týdnů!

Hlavní podnět k vytvoření didaktických, dřevěných pomůcek byl od syna Kubíka. Autorka sledovala, jak se syn vyvíjí, jaké hračky a materiály v určitém vývojovém období preferuje. Zjistila, že syn odmítá plastové hračky a nejraději se seznamuje s přírodnějšími materiály jako dřevo a textil. Začala tedy pomůcky sama vytvářet a od roku 2016 je nabízí i dalším maminkám a dětem.

Rozhodně doporučujeme podívat se na ostatní věci od Little Finger sem.

Věříme, že u nás najdete to nejlepší, co můžou naši lokální tvůrci pro miminka nabídnout.

Připraveny na novou etapu života?

 Prozkoumejte další poklady na www.mamarket.cz

Štítky: , ,

Napsat komentář