Inspirováno montessori

Hračky a pomůcky inspirované pedagogikou Montessori jsou v dnešní době na vzestupu, a my bychom vám rádi představili několik produktů vyrobených lokálně, pečlivě a s láskou.

Tyto produkty jsou konstruovány v duchu Montessori pedagogiky tak, aby si děti mohly vše samostatně vyzkoušet na vlastní kůži a pomáhají jim s výukou nějaké praktické činnosti. Seznamují děti například s barvami, se zvuky, přírodou nebo s různými druhy materiálů. Začít můžete i s nejmenšími miminky, například pomocí kontrastních kartiček.

 


1. Malý zoolog

 

Pomocí jednoduché hry se dětí naučí vystopovat zvířátka v přírodě podle toho, jaké za sebou zanechávají stopy. Poznají, kde zvířátka bydlí, jak vypadá otisk jejich tlapky, čím se živí a jaké po nich zůstane hovínko. V krabičce naleznete 24 kašírovaných kartiček obsahujících 6 zvířat: ježek, králík, divočák, veverka, sova, medvěd) a manuál. Mrkněte na něj tady.

 

2. Zvířecí soft book

 

 

Je čas učit se rozpoznávat jména zvířátek a napodobovat jejich zvuky? Možná vám při zábavném učení napomůže tento zvířecí soft book od MyMoo. Tato malá didaktická knížka pomáhá správné stimulaci mozkových center miminka, jako jsou zrak – využití různých fotografií, které bude děťátko očima fixovat, snažit se zaostřovat zrak a zkoumat. Sluch – jedna ze stran obsahuje rolničku, která upoutá pozornost děťátka a stimuluje sluchové centrum. Hmat – kromě hladkých stran obsahuje úchopové stuhy. Střídání hladkých povrchů bavlny a prvků stužky pomáhá stimulovat hmat. Na soft book se můžete podívat zde.

 

3. Rostoucí židle

Židle Mimimo je jedinečný rostoucí nábytek vyvinutý pro děti od 6 měsíců do 6 let. Systém nastavitelných opěradel umožňuje polohování dle věku a potřeb dítěte do čtyř různých výšek. Židle má oblé hrany pro vyšší bezpečnost a odráží trendy designu moderního dětského nábytku. Nábytek Mimimo byl vyvinutý s velkým respektem k montessori pedagogice. Pokud plánujte prckovi vybavit pokojíček v duchu montessori, určitě se podívejte sem.

 

4. Úchopový míček

 

 

Dalším perfektním produktem pro miminka od MyMoo je tento míček. Všimli jste si někdy, že malé miminko není schopné udržet v rukou obyčejný kulatý míček? Důvodem je nedokonalý úchop, kvůli kterému se mu míček vysmekne. Řešením je právě tento úchopový míček. Je lehký a měkký. Děťátko ho prostřednictvím vysunutých panelů může chytit do obou rukou. Stimuluje si tak obě mozkové hemisféry. Podstatou úchopových míčků, vytvořených v duchů montessori je i výrazný kontrast barev. Mrkněte se tady.

 

5. Tkací rámečky

 

 

Pikle mají pro starší děti tkací rámečky, díky kterým procvičují jemnou motoriku a posilují jejich trpělivost. Hotový výrobek může posloužit jako výbavička domečku pro panenky, šperk, podšálek nebo jakkoli jinak vás napadne. Fantazii se meze nekladou.. Koukněte na ně tady.

 

6. Vyšívací zvířátka a jejich svetry

 

 

Pipasik má na dlouhé zimní večery tuhle perfektní sadu zvířátek a jejich svetrů, které děti vyšívají. Samozřejmě nechybí zimní medvěd ve vánočním svetru se sobem. Sada obsahuje 6 barevných karet s otvory a 2 černobílé karty, které si děti mohou nejen samy vyšít, ale i vybarvit. Součástí balení je 5 kousků vln v bílé, žluté, červené, tmavě modré a černé barvě a umělohmotná jehla. Koupit ho můžete zde.

 

7. Knížka Na stolečku

 

 

Kniha Na stolečku od oblíbené blogerky Little Kate and Crocodile obsahuje aktivity pro nejmenší děti, které lze připravit doma a na malém prostoru. Ideálním místem pro tyto hry je malý stoleček. Tato kniha je plná nápadů a her, které jsou inspirované metodou Montessori. Podívejte se tady a inspirujte se, jak můžete se svým dítkem aplikovat monte i doma.

 

8. Kid helper 

 

 

Utukutu a jejich houpací prkna určitě znáte, co ale asi ještě možná nevíte je, že mají i Kid helper. Je to verze učící věže, která je rostoucí a po odebrání bočnic slouží dál celé rodině jako schůdky. Běžná doba používání dětmi je od cca roka do 8 let. V budoucnu poslouží i vám jako schůdky pro dosažení vyšších míst. Kid helper si můžete prohlédnou tady.

 

 

9. Kontrastní kartičky 

 

 

A nesmí tu samozřejmě chybět něco pro úplně ta nejmenší miminka. Magda z NanaParty vytvořila kontrastní černobílé kartičky pro miminka, protože nejmenší miminka výborně reagují na černobílé obrázky. Kartičky můžete postavit před vaše dítě, když pase koníky, nebo je dát do kočárku či postýlky. Také je můžete děrovačkou proděravět a zavěsit jako girlandu kam budete potřebovat. Kartičky si můžete prohlédnou tady.

 

 

10. Cubeek 

 

 

Posledním tipem, který pro vás máme je černobílý Cubeek. 24 dřevěných kostek – 6 různých stran, které na sebe vždy navazují = stovky řešení 🙂 Kostky jsou vyrobené z tvrdého bukového či javorového dřeva. Každá strana je pečlivě ručně namalovaná a následně nalakovaná. Objevování s Cubeekem si užijí předškoláci, ale zabaví a rozvíjí i školáky.

 

Nebojte se jít jinou cestou a cíleně smysluplnými pomůcky rozvíjet své děti. Čím méně funkcí hračka má, tím lépe. Blikající hračky s nadmírou "tlačítek"  děti nepotřebují a díky příliš jasně definované funkci je budou bavit jen chvilku. Naopak, jednodušší hračky děti zaujmou na delší čas, vrací se k nim a objevují nové příběhy, vzhledem ke svému aktuálnímu období a věku.

 Prozkoumejte další poklady pro děti od lokálních tvůrců na www.mamarket.cz

 

Kategorie: Inspirace, Magazín

Napsat komentář